Macbook Pro nie działa WiFi – rozwiązanie

macbook

Macbook Pro w wersji 2017, w który ostatnio się wyposażyłem ma pewną wadę, a przynajmniej taka pojawiła się w moim egzemplarzu.

Macbook muszę przyznać, bardzo dobrze się sprawuje. Nie jest to swoistego rodzaju wpis z recenzją Maca, a opis pewnego błędu, który wystąpił w trakcie użytkowania oraz możliwość naprawienia go. Siedząc w pracy na Wifi, chciałem podpiąć nowy monitor do swojego Macbooka. W mojej wersji są tylko dwa złącza USB typu C i jeden mini jack 3,5mm. Aby podpiąć drugi monitor, należy skorzystać z przejściówki lub HUB USB-C na HDMI. Zakupiłem taką przejściówkę na popularnym serwisie aukcyjnym. Za cenę około 50 zł. Wszystko przyszło bardzo szybko. Niestety po podpięciu już monitora, zauważyłem pewien problem. Na moim komputerze nagle przestał działać internet po wifi, o dziwo nie działał on tylko z jednego biurowego routera. Router obsługuje pasmo 2,4 GHz, jak się dowiedziałem, z oficjalnego forum dyskusyjnego apple pod adresem https://discussions.apple.com/thread/8217244, błąd WIFI może występować w momencie, gdy urządzenie podpięte do naszego laptopa „generuje” fale na częstotliwościach podobnych do wifi. Byłem bardzo zdziwiony gdy po odpięciu HUB wifi nagle zaczęło działać.

Podobne problemy innych użytkowników

Czytałem dużo w internecie o problemach innych użytkowników. Pomagało restartowanie routera jak i maca, ale pomagało to tylko na 5 minut, ponieważ coś zakłócało sygnał. O dziwo jak na swoim smartfonie tworzyłem hot spot to wszystko działało tak jak powinno. Niektórzy użytkownicy sugerowali w preferencjach sieci usunąć zapamiętaną sieć, to też poniekąd może być pomocne, ale mimo wszystko sprawdźcie co macie podpięte pod USB, bo możliwe, że coś blokuje sygnał.

Więc jak podpiąć drugi monitor do MAC jeśli podpięcie go powoduje problem?

Rozwiązaniem było kupić taką samą przejściówkę, po prostu inny egzemplarz. Problem całkowicie ustąpił. Nie kupiłem lepszej, droższej przejściówki, po prostu inny egzemplarz innej firmy, ale wyglądający tak samo. Czasem warto się zastanowić czy kupić coś bardzo słabej jakości. Sam chcę unikać kupowania oryginalnych produktów Apple, bo wszyscy wiemy, że są one drogie.

Jeśli chcielibyście się ze mną skontaktować, podyskutować, zapraszam do formularza kontaktowego lub do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *